sad-story

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Over & Over

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Lance

Data de înscriere : 27/11/2010

MesajSubiect: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 2:43 pm

Razele lunii faceau lumina prin camera intunecata in care ma aflam. Stateam cu fundul pe pervazul geamului, uitandu-ma la Luna, mai bine zis admirand-o. Aveam o atractie ciudata fata de marea minge alba de pe cer si nu stiam de ce. Ce ma facea sa stau ore in sir sa o privesc fara a ma plictisi? Poate pentru ca eram vampir? Oare toti ca mine pateau la fel? Sau eram mai ciudat de felul meu? Simteam vag racoarea de afara, chiar daca eram doar intr-o pereche de pantaloni de blugi negri, cu turul lasat si bustul gol.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Dani

Data de înscriere : 25/11/2010

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 2:46 pm

Stateam pe o creanga de copac, privind cerul, usor absent. Eram prezent doar cu trupul ca in rest mintea imi zbura departe.
Sus In jos
Dean

Data de înscriere : 26/11/2010

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 2:47 pm

Am ieșit din propria-mi cameră în grabă, trântind ușa în urmă. Mi-am scos imediat pachetul de țigări dintr-un buzunar a blugilor de pe mine și mi-am dus o țigară în gură. Ducând înapoi în buzjnar pachetul, am început să bâjbâi orice buzunar în căutarea unei brichete.
Sus In jos
Dani

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 2:49 pm

Mi'am cautat pachetul de tigari mecanic prin buzunarele blugilor ce ii purtam si am injurat cand am descoperit ca ramasesem fara.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 2:51 pm

Am fost spulberat din visele mele cu Luna cand s-a auzit o cazatura la mine in camera. Ma uit atent prin jur, bine ca aveam vedere buna si pe intuneric, caci de altfel ar fi trebuit sa aprind lumina. Am vazut ca doar cazuse telecomanda pe jos de pe televizor. Mda, sigur fusese vant, nimic important oricum. Inainte sa-mi ridic privirea la Luna am coborat-o, era ceva cale pana jos, deci mai bine sa nu cad. Am privit iarasi Luna, vesel, dand din picioare.
Sus In jos
Dani

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 2:52 pm

Am inceput sa fredonez o melodie plictisit.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 2:55 pm

Mormăi niște cuvinte printre dinți, amintindu-mi că ultima brichetă o lăsasem la colegul meu. Îmi ciufulesc părul și privesc în jur. Nici gând să apuc să cerșesc un foc, dar în cazul acesta... chiar am nevoie de o țigară aprinsă. Iau ușa din dreptul meu în vizor și fac un pas spre ea. Oftez scurt și mă hotărăsc să bat în obiectul de lemn, sperând că-mi v-a răspunde cineva.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 2:59 pm

Incepeam sa ma plictisesc sa stau pe pervazul geamului, plus ca-mi amortea fundul. Mi-am dus mainile pe pervaz pregatindu-ma sa sar de pe el. Cand sa fac asta am auzit batai in usa, asa ca am intrat in camera, observand si un baiat pe undeva pe creanga. M-am indreptat spre usa si am deschis-o usor. Il privesc pe baiatul din fata mea, aparandu-mi un zambet copilaresc pe buze.
-Da? Il intreb curios.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:04 pm

Cu privirea țintită asupra podelei, îmi ciufulesc părul în semn de jenă. Îmi ridic o mână și-mi scot țigara din gură, schițând un zâmbet prostesc pe chip și-mi închid ochii, ridicându-mi capul.
-Um.. da, te pot deranja pentru un... um... mă bâlbâi pe un ton copilăros, ridicând țigara în aer, dând de înțeles într-un fel cuvintelor mele.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:08 pm

Cat timp el s-a balbait eu am avut timp sa-l analizez scurt din cap pana-n picioare. Vad ca nu-si termina balbaiala asa ca-mi ridic privirea spre mana lui, observandu-i tigara. Incep sa ma scotocesc prin blugi, cu limba scoasa afara, mereu faceam asa cand cautam ceva sau eram concentrat pe ceva. Nu gasesc nicio bricheta asa ca deschid usa larg.
-Intra. Ii spun dandu-ma din usa, ducandu-ma la pat, trebuia sa fie o bricheta pe aici pe undeva.
Ridic perna, nimic, asa ca ma bag cu capul sub pat, cautand, chiar daca nu vedeam mare lucru din cauza intunericului din camera
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:13 pm

Îl urmăresc atent cu privirea pe tip, strâmbând din buze. După îndemnarea lui fac un pas în interiorul camerei, privind în jur. Cu ghinion însă. Nu reaușesc să văd prea multe. Lumina este stinsă, oare l-am trezit?
-Ăh... dacă nu găsești, nu e nimic. Mă duc să-ncerc la vecinul. replic, ridicând un deget în aer și indic ușa.
Sus In jos
Dani

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:14 pm

Sar pe pamant si privesc cerul indiferent de data asta. Incep sa am plimb cu mainile in buzunar.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:18 pm

Cand el a vorbit tocmai gasisesi o bricheta. I aprind sub pat, avand grija sa nu dau foc la nimic si mergea.
-Am gasit! Spun vesel, dar uit ca sunt sub pat si ridic capul, lovindu-ma. Au!Strig ducandu-mi mana la cap, mangaindu-ma.
Ies de sub pat, stand in fund pe podea.
-Poftim. Ii spun indreptand bricheta spre el, in timp ce eu inca imi mangaiam capul.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:22 pm

Clipesc des din gene, privindu-l lung pe băiat. Fac câțiva pași spre el și mă las pe vine.
-Salvatorul meu. murmur și-mi duc imediat țigara la gură, luând într-o mână bricheta și cu cea liberă ciufulindu-l pe tip.
-Am voie să fumez aici? mă opresc brusc când eram gată să aprind țigara și-l privesc pe băiat.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:25 pm

Zambesc larg cand tipul ma ciufuleste, adoram cand mi se facea asta. Dau afirmativ din cap la intrebarea sa si apoi ma ridic in picioare, intinzandu-ma.
-Poti s-o pastrezi, ca sigur mai am cateva prin camera. Ii spun zambind, nestiind daca observa sau nu
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:30 pm

Zâmbesc larg, aprinzându-mi imediat țigara. Trag un fum grăbit, aproape înnecându-mă. Tușesc slab, răsuflu fumul imediat într-o parte și privesc lung țigara.
-Mai bine rămâneam la prăjituri. îmi îndrept privirea spre tip, abia putând să-l deosebesc de cele aflate în cameră.
-Mulțumesc. replic ca răspuns la ultima lui frază.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:34 pm

-Mai bine ramaneai. Comentez la prima lui propozitie. Vrei sa aprind lumina sau nu te deranjeaza intunericul? Il intreb pe baiat privindu-l.
Eu vedeam destul de bine in intuneric, asa ca puteam sa-l deosebesc usor, mai ales ca eram intr-una cu ochii pe el analizandu-i fiecare centimetru de corp.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:42 pm

Mă ridic de jos, și stau puțin pe gânduri. Îmi mișc capul în stânga și în dreapta, observând la doi pași de mine un fotoliu. Se pare că lumina lunii ce intra pe geam îmi era de ajuns.
-Nu, nu mă deranjează. îi dau acestuia un răspuns, imediat făcând un pas spre fotoliu. Ghinionul se ține de mine, căci la al doilea pas, calc pe ceva și cad pe jos, în șezut.
-Auci... murmur pe un ton evident iritat, suflându-mi câteva șuvițe de păr ce mi-au venit peste ochi.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:46 pm

Ridic din umeri cand aud ca nu-l deranjeaza. Cum eram cu ochii pe el am observat cand a cazut si am chicotit, aproape razand. Ma duc la el si-i intind o mana pentru a-l ajuta sa se ridice.
-Ar trebui sa ai grija. Nu stii pe ce poti calca la mine in camera. Spun zambind inocent
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:50 pm

Îmi ridic o mână și bâjbâi prin aer, până ce îl prind de mână și mă ridic în viteză de jos.
-Dacă încerci să mă sperii, felicitări, ai reușit. observ cum țigara mea ajunsese pe jos și în scurt timp s-a stins. Mai bine așa, poate chiar voi reuși să nu mă mai uit la ele.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:51 pm

L-am ajutat sa se ridice si apoi am chicotit cand l-am auzit.
-Deci sa nu spui ca nu te-am avertizat. Ii spun pe un ton cat se putea de serios.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:57 pm

-Nu vorbi așa cu mine! morm și mă bosumflez, dându-mi ochii peste cap.
-Unde-i întrerupătorul minune? întreb, uitându-mă la pereți aiurea.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 3:58 pm

-Ce scump esti bosumflat. Spun zambind inocent si apoi ma duc la intrerupator, care era langa usa.
Aprind lumina si ma uit la podea, erau cam multe chestii pe ea, nu mai facusesi curat de mult, defapt de trei zile. Chicotesc.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 4:06 pm

Îl privesc insistent, încrucișându-mi brațele la piept.
-Ce simț al umorului ai și tu acum. mă așez pe fotoliu ce era lângă mine și privesc podeaua, analizând fiecare lucru mărunt aruncat la nimereală se pare.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: Over & Over   Sam Noi 27, 2010 4:13 pm

M-am asezat turceste in pat, privindu-l pe baiat apoi ceea ce aveam pe podea. Vad un yoyo, stricat oricum, era cam spart, sigur calcasesi pe el. Ma ridic deodata din pat si il iau in mana.
-Wow. De mult n-am mai vazut asta. Nici nu-mi amintesc cand l-am pierdut. Spun ganditor, mai mult pentru mine
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Over & Over   

Sus In jos

Over & Over
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
sad-story :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: