sad-story

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

So keep on pretending.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Dean

Data de înscriere : 26/11/2010

MesajSubiect: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 2:52 pm

Am deschis larg ușa încăperii, privind atent în jur. Directorul nu ajunsese încă. Norocul meu. Privesc cu coada ochiului afară, pe holul ce ducea spre clase. Nici o șansă să scap de data aceasta. Profesoara de istorie și secretara directorului stau cu ochii numai pe mine. Oftez scurt și mă așez într-un târziu pe scaunul din dreptul biroului la care stă de obicei directorul. Mă rezem cu spatele de spătar, îmi las palmele pe genunchi și privesc în gol pe geam, așteptând să vină directorul.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Lance

Data de înscriere : 27/11/2010

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 3:05 pm

Eram chemat la director. Am trecut pe langa cele doua femei, bosumflat. Ce vina aveam eu pentru peretii clasei mele? Ce? Era vina mea ca ceilalti s-au jucat cu spray-urile mele de graffiti? Nu! Normal ca nu, dar tot eu eram cel pedepsit. Nu era corect! Bat la usa de la biroul directorului, apoi o deschid incet si imi strecor capul inauntru. Ridic o spranceana cand vad un baiat pe scaunul directorului.
-Ati buat din fantana tineretii don' director? Intreb eu oarecum serios.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 3:17 pm

Aud niște bătăi în ușă, dar le ignor. Imediat ușa se deschide. Îmi întorc capul spre obiectul de lemn, privindu-l pe tip.
-Mai de grabă peruca tinereții. replic sec către băiat, și îmi întorc la loc privirea spre geam, privind cu calm afară. Nici nu sunt sigur de ce fusesem chemat, sper că nu mi se va reaminti gestul de la ora de matematică. Oricum, dacă stau bine și mă gândesc, tabla nu trebuia să cadă peste profesoară.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 3:20 pm

Ridic din umeri cand il aud pe baiat si intru in incapere. Mda, oare intarzia mult directorul? Ma asez pe fotoliul din camera, ridicandu-mi picoarele pe el, stand cu genunchii la piept. Mi-am lasat capul pe spate, ridicand un deget in aer. Am inceput sa numar petele de pe tavan, miscand degetul pe fiecare.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 3:25 pm

Îmi las capul pe spate și privesc timp de câteva clipe tavanul. Dau din mâini și picioare, agitat, fiind plictisit.
-Cum să ne cheme și să nu fie aici? replic mai mult pentru mine, observând niște documente pe birou și câteva cataloage.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 3:29 pm

-Asa face mereu. Cand cheama pe cineva niciodata nu e aici. Oftez lung apoi ma uit prin camera.
Vad ca directorul avea o noua pasiune, barcutele in sticla. Chicotesc usor malefic si ma ridic de pe fotoliu ducandu-ma la un dulap. Iau sticla cu barcuta in ea, incepand sa o analizez. Sa o scutur? Sa nu o scutur?
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 3:33 pm

Îl privec cu coada ochiului pe băiat, zâmbind în colțul gurii. Se părea că nu numai eu am gânduri jucăușe cu obiectele directorului.
-Nu ai de unde știi dacă e bine sau nu să o scuturi până ce nu o scuturi, nu? rostesc rapid și grăbit și mă opresc brusc, încercând să deslușesc ceea ce am spus.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 3:36 pm

L-am ascultat atent pe baiat, dar cu ochii pe sticla. Ridic din umeri si incep sa scutur sticla din mana. Era amuzant sunetul ce-l facea mica corabie cand se rupea in interiorul sticlei. Am agitat-o pana cand nu a mai ramas nimic in picioare.
-A fost relaxant. Spun chicotind, asezand sticla de unde am luat-o
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 3:44 pm

Îmi acopăr ochii cu o mână, și-l privesc la sfârșit pe tip, printre degete. Chicotesc slab, mă ridic de pe scaun și mă așez pe fotoliul directorului.
-Uhh... e moale! exclam, țopăind de câteva ori, în șezut, pe fotoliu.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 3:47 pm

Ma uit la baiat si chicotesc.
-Are numai mobilier bun mosul. Chicotesc si incep sa ma uit prin sertarele directorului, sperand sa gasesc ceva interesant.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 3:54 pm

-Iar noi avem clase cu table căzute. mă opresc din sărituri, înclinându-mi capul pe o parte. Nu, asta e din vina mea. adaug într-un sfârșit, stând pe lângă fotoliu și umbând printre dosarele ce se află pe birou.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 3:57 pm

M-am uitat cateva clipe la el cand a zis de table. Eu nu aveam table care cad usor. Chicotesc cand aud ca din cauza lui.
-Interesanta ocupatie ai la scoala. Demolatorule! Spun chicotind, gasind ceva interesant. Stii cumva daca directorul e gay? Il intreb caci gasisesi un vibrator intr-un sertar.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 4:03 pm

-Din partea ta, îl iau drept un compliment. zâmbesc în colțul buzelor, ridicând apoi o sprânceană la întrebarea lui.
-Directorul. Gay? La cât câștigă pe an, și-ar putea permise niște tipi, nu doar un amărât de vibrator. continui să umblu printre dosare, dând la un moment dat de o fișă cu numele meu pe ea.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 4:07 pm

-Mda, dar totusi ce cauta asta aici? Spun si mai gasesc si o pereche de catuse cu blana roz pe ele. Yach! Spun stramband din gura, aruncand catusele pe jos.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 4:09 pm

Îl privesc pe tip, țintind apoi cu privirea obiectele roz de jos. Nu trece mult și încep să râd.
-Yai... pune-le la loc! îmi ascund fața după coala de hârtie, continuând să râd.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 4:15 pm

-Eu nu mai pun mainile pe chestiilea alea! Spun serios, dand negativ din cap. Is roz! Nu vezi? Urasc rozul, e culoarea prea de fetite! Spun stramband din nas, continuandu-mi cercetarile prin sertare.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 4:24 pm

Îmi iau foaia din dreptul feței, uitându-mă ciudat la cătușe.
-Auzi? îmi ridic capul și-l privesc serios pe tip. Dacă de fapt le folosește pe cei ce intră în biroul lui?
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 4:29 pm

Maresc ochii cand il aud si ma intorc cu fata la el.
-Nu-l las pe ala sa se atinga de curu meu nici mort! Spun punandu-mi mainile la fund.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 4:32 pm

Bufnesc în râs, întorcându-mi capul. Îl privesc din când în când pe băiat cu coada ochiului, încercând să mă opresc din râs.
-E bine de știut. replic printre râsete, trăgând cu ochiul pe foaie la nimereală, îmi observ nota la purtare. Strâng puternic foaia în mână, înghițind în sec.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 4:36 pm

Ma bosumflu cand vad ca el tot radea si scot rautacios limba la el, chiar daca nu ma vedea.
-Ai patit ceva? Il intreb apropiindu-ma de el, cand am vazut ce fel a strans foaia.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 4:39 pm

-Daa, evident! îi răspund pe un ton deloc plăcut.
-Privește. Ăsta e un zece? întorc fișa cu textul spre fața băiatului și indic cu degetul un rând în care spune-a clar că sunt un elev de nota zece și nu fac pic de probleme.
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 4:42 pm

Ma uit la fisa si ridic o spranceana.
-De ce nu-ti convine ca ai zece? Chicotesc si ma uit la el.
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 4:47 pm

-Să mă gândesc. îmi duc un deget sub bărbie, privindu-l imediat și dându-i răspunsul.
-Oare pentru că profesoara de matematică e în spital din cauza mea, clasa mea nu are tablă, tot din vina mea și alți puștani au brațele sau picioarele în ghips? Mda... evident, din vina mea, și cum să am zece?
Sus In jos
Lance

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 4:50 pm

Ma pun pe gandit cand il aud apoi ridic deodata un deget in aer, semn ca am solutia.
-Pai! Daca ti-ar scadea puncte la purtare pentru tot ceea ce faci atunci ai ramane repetent si asta inseamna ca o sa trebuia sa te mai suporte un an in plus decat necesar. Spun zambind
Sus In jos
Dean

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   Sam Noi 27, 2010 4:54 pm

Dau afirmativ din cap de câteva ori în timp ce acesta vorbește.
-Ciudat. Mie mi-ar plăcea să mă lase, aș putea ca de acea dată să-l pun pw wl într-o ipostază neplăcută. Că tot nu m-am luat de el până acum. dau din umeri, surprins de propiile-mi acțiuni. Abia acum realizez că directorul a scăpat de năzbâtiile mele.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: So keep on pretending.   

Sus In jos

So keep on pretending.
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
sad-story :: Academie :: Biroul directorului-
Mergi direct la: